Normal Okey Oyna

Normal Okey Oyna

Che     19-08-22     Genel     Normal Okey Oyna     455 Defa Okundu

Normal Okey Oyna

Normal okey oyunu kuralları çok basittir. Hiç okey bilmeyen bir birey bile çok kısa bir süre içerisinde okey öğrenme imkanı yakalayabilir. Okey 101 oyna yanı sıra normal okey oyunu daha kolaydır. Okey oyunu 4 kişilik gruplar halinde oynanmaktadır. Normal okey oyununda amaç aynı renklere sahip taşları sıraya dizmektir. Ancak bu sıraya dizmenin belli bir kural dahilinde olması gerekmektedir. Örneğin en az üç adet taşlardan per oluşturulmaktadır.

 

Bir diziliminin sağlanabilmesi için taşların seri halinde dizilmesi gerekmektedir. Örnek olarak bir dizilimi siyah 1-2-3 oluşturabileceği gibi farklı renklere sahip 2-2-2 dizilimi de per anlamına gelmektedir. Bu dizilimler farklı renklerde de gerçekleşebilir. Taşlar dağıtıldıktan sonra bu dizilim tamamlanmalıdır. Oyunu kazanabilmek için 14 taşın hepsinin birbiri ile kurallı bir şekilde dizili olması gerekmektedir. Eğer ki bütün taşlar dizili değil ise oyuncu elini açana kadar devam etmelidir.

 

Normal Okey Nasıl Oynanır?

Bedava okey oyna seçeneklerinden faydalanmak için online okey sitelerine giriş yapabilirsiniz. Okey oynama oldukça basittir. Sadece belirli kurallara dikkat ederek oynanması gerekmektedir. Okey oyununu keyifli bir şekilde oynamak için kurallara hakim olmak çok önemlidir. İlk olarak bütün Taşlar masaya dökülerek oyuna başlanır. Okey taşlarının hepsi rakamları altta kalacak şekilde dizilir. Daha sonra her oyuncuya beşli şekilde dizilen taşlar dağıtılır. Ancak bu dağıtma da belli bir kural içerir. Taşı dağıtan kişi sağındaki oyuncuya 5 taş diğer oyunculara ise 4 taş vermelidir.

 

Taşı alan oyuncular istekaya belirli bir düzen halinde taşları dizer. Oyunun devam edebilmesi için dağıtıcının yanında bulunan oyuncu elinde gereksiz olan bir taşı atarak başlar. Taşı atan oyuncunun sağında bulunan oyuncu yerdeki taşı işine yarıyor ise alır. Eğer yaramıyor ise yerdeki taşlardan bir taş çeker. Aynı şekilde işine yaramıyor ise taşı yere atar. Oyun bu şekilde bir oyuncu elini tamamen per halinde dizene kadar devam eder. Okey plus oyna seçenekleri sayesinde okey oynamanın keyfini çıkartabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde öğrenerek boş vakitlerinizi eğlenceli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

Kaynak : Trend Okey

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Eşli Okey başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2022 - Tüm hakları saklıdır. 101TrendOkey.com Okey Oyna – Tavla Oyna – King Oyna – Pişti Oyna – 101 Okey Oyna

Sohbet Radyo ve Okey Oynama Sitesi TrendOkey.Com