King Oyna

King Oyna

Che     05-02-22     101Okey Oyna     King Oyna     277 Defa Okundu

King Oyna

King Oyna Türkiye’nin en eğlenceli İskambil oyunlarından birisi olan king oyununu sizlere sunmuş durumdayız. Sizlerde hemen sitemiz üzerinden king oyna, king oyunu, king oyunu oyna, king oyunları gibi seçenekler sayesinde dilediğiniz king oyununu oynaya bileceksiniz. Kart koleksiyonunuzdaki birimleri kullanarak ve birleştirerek diğer krallarla savaşması gereken bir kralsınız. Her kart, savaş alanında kullanabileceğiniz benzersiz bir birimdir. Bazıları düşmana saldırır, ancak bazıları altın çıkarır ve hatta düşman birimi için tuzaklar kurar.

Görevleri tamamlayın, güçlü bir deste oluşturun ve en önemlisi, ayakta duran tek gerçek kral olmak için akıllıca strateji oluşturun! King oyunu toplam dört kişiyle oynanan bir oyundur. 20 el oynanmaktadır ve sonunda ise puanı sıfırdan küçük olan kişiler bu oyunu kaybetmektedirler. Oynayan öbür oyuncular ise King oyununu kazanmaktadır. Bunun beraberinde oyun kozlardan ve cezalardan meydana gelmektedir.

Her oyuncu oyun içinde 2 kez koz ve 3 kez ceza söyleme hakkına sahip olmaktadır. Koz oyunları içindeki amaç çok el açabilmektedir. Ceza oyunlarındaki amaç ise genel olarak cezaları almamaktır. Bununla birlikte ceza oyunlarında koz bulunmamaktadır. Koz çeşitleri; kupa, karo, maça ve sinekten oluşmaktadır. Ceza çeşitlerine bakıldığında ise bu çeşitlerin el almaz, kız almaz, kupa almaz, erkek almaz, son iki ve Rıfkı şeklinde olduğu görülmektedir.

King Oyununun Kuralları Nelerdir?

King OynaKing oyununda kağıtlar aynı tür olarak büyüklük sırası ile birlikte 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, Vale, Kız, Papaz ve As biçiminde büyümektedir. Mevcut puan hesaplamalarındaysa koz oyunlarından toplanmış olan puanlar, ceza oyunlarındaki puanlardan çıkartılmaktadır. Oyun tamamlandıktan sonra ise oyuncuların kozlardan kazanmış oldukları puanlar toplanmaktadır. Cezalardan kaybedilen puanların da toplanmasından sonra puanı sıfır ve sıfırdan büyük olan kişiler bu oyunu kazanmış sayılmaktadır. Ancak puan neticesi sıfırdan küçük ise kişiler oyunu kaybetmiş olarak sayılmaktadır.

King Puanlaması Nasıl Yapılır?

12 puan, oyunu kazananların arasında bölüştürülüp puan hanelerine ilave edilmektedir. Aynı biçimde -12 puan da oyunu kaybedenlerin arasında bölüştürülüp puan hanelerinden düşürülmektedir. Örnek olarak oyunu bir kişi kazanıp üç kişi kaybetmiş ise: kazanan kişi 12/1=12 puan kazanmaktadır. Kaybedenler ise 12/3=4’er puan kaybetmektedir. Aynı biçimde oyunu iki kişi kazanıp iki kişi kaybetmişse 12/2=6 olduğundan kazananlar 6’şar puan kazanmaktadır. Kaybedenler ise 6’şar puan kaybetmektedirler.

Buna ilave olarak kazananların arasında en yüksek puana sahip olan kişi ekstra 3 puan daha kazanmaktadır. 12 el seçeneğindeyse en yüksek puanlı olan 1 kişi 12 puanı almaktadır ve diğerleri dörder puan kaybetmektedir. King olma durumundaysa oyuncuların puanına Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberleri, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi hurriyet.com.tr; Hurriyet.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.

King Oyna

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Tavla Oyna başlıklı chat, mynet sohbet ve sohbet konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2022 - Tüm hakları saklıdır. 101TrendOkey.com Okey Oyna – Tavla Oyna – King Oyna – Pişti Oyna – 101 Okey Oyna

Sohbet Radyo ve Okey Oynama Sitesi TrendOkey.Com