Düz Okey Kuralları Nelerdir?

Düz Okey Kuralları Nelerdir?

Che     17-08-22     101Okey Oyna     Düz Okey Kuralları Nelerdir?     369 Defa Okundu

Düz Okey Kuralları Nelerdir?

Okey oynamak için belirli kurallar hakim olmak çok önemlidir. Kurallar oldukça basit olsa da kural bilgisi olmayan bir kişi oyundan zevk almayabilir. Bu nedenle okey oyunu kurallarını öğrenmek şarttır. Düz okey oyna kuralları ise şu şekildedir:

  • Taşı dağıtan kişi sağında bulunan oyuncuya 15 diğer oyunculara 14 yaş vermelidir.
  • İlk oyun 15 taş sahibinin ilk taşı atması ile başlamalıdır.
  • Oyun sırasında kesinlikle taş çalınmamalıdır. Adil bir oyun gerçekleşmesi için bu kural çok önemlidir.
  • Bir oyuncu gösterge taş sahibi ise mutlaka taşlar ilk dizildiğinde söylemelidir. Aksi durumda gösterge taşı geçerli olmayacaktır.
  • Elini bitiren oyuncu elini bozmadan diğer oyunculara göstermelidir.
  • Taşlar sıralı bir şekilde dizilmelidir. Kurallara uygun şekilde per olmalıdır.
  • Bir oyuncu çifte gidiyor ise oyun başında belirttiği gösterge taşını okey gibi kullanabilir.

 

 

Düz Okey Taktikleri Nelerdir?

Okey oyna ücretsiz için oyuna dikkat verilmesi çok önemlidir. Oyuna hakim olmak atılan taşlara adapte olmak oyunu kazanmak için şans olacaktır. Oyunda atılan taşlara dikkat eden bir oyuncu daha başarılı olacaktır. Okeyde atılan taşlara dikkat ederek ihtiyacınız olan taşın yerde olup olmadığını anlayabilirsiniz. Her okey taşından iki tane olduğu için beklediğiniz taşı yerde görmeniz durumunda per değişikliği yapabilirsiniz.

 

Yere atılan taşları takip etmenin farklı bir avantajı da bulunmaktadır. Diğer oyuncular içerisinden birinin yerdeki taşlar arasından hangisini aldığına bakmanız önemlidir. Bunun nedeni aldığı taşlara göre elindeki perlerin tahminini yapmak olacaktır. Bu sayede oyuncunun ihtiyacı olan taşları atmamanız kazanmanızı sağlayacaktır. Okey taktikleri çok önemlidir. İyi bir okey oyuncusu olmak bu taktikleri uygulamaktan geçer.

 

Okey oyunlarında taş çalmak oyunun eğlencesini kaçırdığı gibi kalitesini de düşürecektir. Taş çalınan bir oyun diğer oyunculara zevk vermeyecektir. Bu nedenle okey oyununu hilesiz bir şekilde oynamak için oyun adabına dikkat etmek gerekir. İndirmeden okey oyna üzerinden hem öğrenip hem oynayabilirsiniz. Keyifli bir okey oyunu için kurallara hakim olmanız şarttır. Öğrendikten sonra okey oyunu sizin ve arkadaşlarınız için çok eğlenceli geçecektir.

Kaynak : Trend Okey

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan 101 Okey Oyununda El Nasıl Açılır? başlıklı 101 okey, 101 Okey Oyununda El Nasıl Açılır? ve 101 okey plus oyna konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2022 - Tüm hakları saklıdır. 101TrendOkey.com Okey Oyna – Tavla Oyna – King Oyna – Pişti Oyna – 101 Okey Oyna

Sohbet Radyo ve Okey Oynama Sitesi TrendOkey.Com