101 Okey Nasıl Oynanır?

101 Okey Nasıl Oynanır?

Che     13-08-22     101Okey Oyna     101 Okey Nasıl Oynanır?     272 Defa Okundu

101 Okey Nasıl Oynanır?

Okey oyna siteleri üzerinden artık okey oynamak çok daha kolay olmaktadır. Ancak okey oyunlarının kurallarını iyi bilmek gerekir. 101 Okey oyun stili toplamda 4 kişi ile ve birden fazla tur ile oynanılır. Bu oyunda kazanmak için amaç en az puana sahip olmaktır. Oyun sonu ise en az puana sahip olan oyuncu oyunun galibi olacaktır. Puan elde kalan taşların üzerinde bulunan sayıların toplanması ile hesaplanacaktır.

 

Oyun içerisinde bir kişi taş dağıtıcı seçilecektir.  Oyun başlarken her oyuncuya 21 taş dağıtılır. Dağıtıcının sağındaki oyuncu ise kural gereği 22 taş alacaktır. Geriye kalan taşlar rakamlar yere bakacak şekilde kapalı durmalıdır. 101 okey saat yönünün tersine doğru oynanır. Bilgisayarla okey oyna kurallarında da bu stiller değişmez. Taşı dağıtan ilk kişi oyuna başlar ve taş çekmeden yanındaki, oyuncuya ilk taşı atar. Sıra gelen oyuncu taş destesinden taş çeker ve elinde serilerin toplamı 101 sayısına ulaşıyor ise elini açar. Oyuncunun perleri yeterli değil ise yere bir taş atmak zorunda kalacaktır. Eğer ki eli açan bir oyuncu tüm perlerini açsa dahi yere bir taş atmak zorunda olmalıdır.

 

101 Okey Oyna

101 okey plus oyna ile keyifli dakikalar sizleri bekliyor. İster sohbet ederek ister sadece oyuna odaklanarak okey oynama seçenekleri tamamen size kalmış. 101 okey oyunu yaşattığı eğlence dolu dakikalarla sizler için vazgeçilmez bir oyun haline gelecektir. Bu eğlence dolu oyun keyfini yaşamak sizin elinizde. 101 okey oyna seçenekleri sizlere online olarak sunulmuştur. Bu fırsatı değerlendirerek okey keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

 

101 okey plus okey oyna siteleri oldukça hoşunuza gidecektir. 101 okey oyunları klasik okeye göre farklı olsa da herhangi bir zorluğu bulunmamaktadır. Çok kısa süre içerisinde oyuna adapte olabilir keyifle oyun oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte de ister bir cafede isterseniz bir okey sitesi üzerinden okey oyunlarınızı devam ettirebilirsiniz. Türkiye sınırları içerisinde herkes tarafından keyifle oynanan okey oyunlarının tamamını internetten online olarak oynayabilirsiniz. Bunun için sadece internet erişimi lazım olacaktır.

Kaynak: Trend Okey

İster Okey Oyna, ister Sohbet Chat Yap veya Radyo Dinle.. Hepsi Trend Sohbette

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Mobil Okey başlıklı 101 okey oyna, Cep Okey ve mobil okey konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2022 - Tüm hakları saklıdır. 101TrendOkey.com Okey Oyna – Tavla Oyna – King Oyna – Pişti Oyna – 101 Okey Oyna

Sohbet Radyo ve Okey Oynama Sitesi TrendOkey.Com