Mobil Okey

Mobil Okey

Che     25-04-22     101Okey Oyna     Mobil Okey     183704 Defa Okundu

Mobil Okey taraflı bir oyundur. Bu, Türkiye’de oynanan düzenli rock oyunlarından biridir. Oyunda 106 adet dikdörtgen taş bulunmaktadır ve ayrıca oyunda bir zar da bulunmaktadır, oyunda dağıtılan taşlar belirli kurallara göre işaretlerin üzerine yerleştirilmektedir. 1 ve 13  olmak üzere sayılar okey taşına yazılır. taş; sarı, mavi, siyah ve kırmızı renkleri içerir. Ayrıca oyunda iki adet sahte şaka var, bu yüzden oyunda farklı stratejiler uygulanabiliyor. Play Okey  en ünlü oyunlardan biridir. Okeyler her elin işaret ettiği taşlardan seçilir ve elinde fazladan taş olan kişi, taşı sağındaki kişiye  atarak başlamalıdır.

Mobil Okey

okey mobil uygulamaları üreticilerin daha sonraki uygulamalarıdır. Okey oyunu önceleri bilgisayarın kendisi aracılığıyla dijital dünyaya aktarılmış, daha sonra internetin ortaya çıkmasıyla birlikte internet üzerinde yaşayan farklı kişilerle oynanmaya başlanmıştır. Ancak ilerleyen aşamada yani mevcut aşamada okey web siteleri  mobil cihazların işletim sistemine entegre olmuş ve artan akıllı cihaz kullanıcı sayısı ile birlikte oyuncu sayısını sürekli arttırmaktadır.

Okey geçmişten bu yana insanların hayatında birçok farklı şekilde yer aşmış ve yer almaya devam eden bir oyun olarak bilinmektedir. Bu oyunun mantığına göre her insan elindeki taşları belli kurallara göre dizer ve bu kurallar yerine getirildiği zaman o kişi oyunu kazanır. Bu oyun en az  kişi ile oynanırken eşli ya da tek kişili olmak üzere de farklılık gösterir.

Cep Okey

Eşli okeyde karşılıklı oturan kişiler takım arkadaşı olarak sayılırken tekli olan okeyde ise herkes sadece ve sadece kendisinden sorumludur ve herhangi bir takım arkadaşı söz konusu değildir. Bu durumda ise insanlar okey oynarken çeşitli sohbetler de edebilir. Kısacası okey oyunu birçok insanı bir araya getirirken insanların birbirleri ile sohbet etmesine de vasile olan bir oyun olarak bilinmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte okey oyunu da bu teknolojiye birçok farklı şekilde ayak uydurmayı başarmıştır. Bu durum esas alındığı zaman okey sitelerinin ortaya çıkması son derece doğaldır. Okey sitelerinde insanlar bir araya gelerek tıpkı masa gibi odalarda hem oyun oynar hem de birbirleri ile sohbet edebilir. Kısacası yüz yüze yapılan bir eylem dijital ortamlarda da gerçekleştirilir. Bu durumun dışında okey siteleri herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Mynet Çanak Okey Oyna başlıklı mynet 101 oyna, mynet çanak ve mynet okey konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2022 - Tüm hakları saklıdır. 101TrendOkey.com Okey Oyna – Tavla Oyna – King Oyna – Pişti Oyna – 101 Okey Oyna

Sohbet Radyo ve Okey Oynama Sitesi TrendOkey.Com