101 Okey Oyna

101 Okey Oyna

Che     05-02-22     101Okey Oyna     101 Okey Oyna     1898 Defa Okundu

101 Okey Oyna

101 Okey Oyna.. Oyunu 101 Oyunu Nasıl Oynanır 101 Oyunun Nasıl Çıkmıştır Tarihçesi Nedir Okey Nasıl Oynanır 101 Okey Plus Son Blog Yazılarımız. 101 birçok genç, yaşlı ya da çocuk yaştaki eğlenmeyi seven ve masa oyunu tutkunu olan kişilerce çok sevilen okey… Oyun 106 taştan ibaret bir oyun setiyle oynanır. Taşlar dört farklı renkte olup üzerlerinde birden on üçe kadar… Sitemiz okey seven kişilere sınırsız okey oynama imkanı sunan bir sitedir…. Online olarak oynan okey oyunu oldukça eğlenceli ve bir takım oyunudur.

101 Okey OynaOkey Oyna Bedava Okey Canlı Okey 4 Kişilik 101 Okey Nasıl Oynanır Oyuna başlamadan önce taşlar karıştırılarak, sayılar alta gelecek şekilde, ıstakaların önüne beşerli gruplar halinde dizilir. Toplam 106 taş olması nedeniyle, gruplamadan sonra 1 taş artar. Bu taş, okey taşı belirlendikten sonra, onun yerine geçecek olan taştır. Taşları dağıtması istenen kişi, iki kez arka arkaya zar atar.

İlk atış, beşerli gruplardan hangisinden başlanacağını, ikinci atış ise o gruptaki hangi taşın seçileceğini belirler (alttan başlayarak sayılır). Seçilen taş, gösterge taşıdır ve gösterge taşının üzerinde yazan sayının 1 fazlasının yazdığı aynı renkteki taş, okey taşıdır. Bu taş, diğer tüm taşların yerine geçebilme özelliğine sahiptir. Okey taşı belirlendikten sonra, dağıtıcı kişi, taşları dağıtır.

101 Okey Odalari

Oyunu başlatmasına karar verilen kişide 15, diğer 3 kişide 14 taş olur ve kalan taşlar ters bir şekilde masaya konur. Dağıtılan taşlar, oyuncuların tercihine göre renk ve sayılara göre gruplanarak ıstakalara dizilir, 15 taşı olan oyuncu bir taşını sağ tarafa verir ve böylece oyun başlamış olur. Sağdaki kişi, solundakinin verdiği taşı alır ya da ortadan bir taş alır ve bir taşı sağına verir.

Oyun bu şekilde, bir kişi taşları sayılarına göre sıraya dizip aynı sayılı taşların farklı renklerini grupladığında biter ve bunu ilk yapan kişi oyunu kazanır. 4 Kişilik 101 Okey oyununda, puanlar genellikle yirmiden geriye doğru gider ve ilk sıfır olan, oyunu kazanır. Oyun başlamadan önce elinde joker taşı olan kişi bu taşını gösterirse, o kişiden bir puan düşülür. Oyunda en son atılan taş okey taşı ise, eksiltilen puan iki kat artmaktadır. Okey oyunları arasında en çok sevilen oyunlardan birisi olan. 101 Okey oyunu Sitemizde Çeşitli 101 Oyunlarından İstifade ede bilirsiniz. Sen de Türkiye’nin En İyi 101 Okey Oyununu ÜCRETSİZ indir ve 101 oyna!

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Normal Okey Oyna başlıklı bilgisayarda okey oyna, canlı okey oyna ve düz okey oyna konularında bilgi veren bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
© 2022 - Tüm hakları saklıdır. 101TrendOkey.com Okey Oyna – Tavla Oyna – King Oyna – Pişti Oyna – 101 Okey Oyna

Sohbet Radyo ve Okey Oynama Sitesi TrendOkey.Com